Négy héttel az EP-választás előtt már több mint 1600-an jelentkeztek a külképviseleti névjegyzékbe, hogy a szavazás napján Magyarország 98 külképviseletének egyikén voksolhassanak. Öt évvel ezelőtt 3800-an szerepeltek a külképviseleti névjegyzékben.
Az EP tagjainak választásán az a mintegy nyolcmillió magyar állampolgár vehet részt, akinek Magyarországon lakóhelye van. Vagyis az országgyűlési választással ellentétben nem voksolhatnak a magyarországi pártlistákra azok a határon túl élő magyar állampolgárok, akiknek nincs magyarországi lakcímük. Akiknek azonban közülük uniós tagállamban van a lakhelyük, az ottani EP-listákra voksolhatnak.
Azok a magyarországi lakhellyel rendelkező választópolgárok, akik a május 25-i európai parlamenti választás idején nem tartózkodnak Magyarországon, május 17-én 16 óráig kell felvetetniük magukat a külképviseleti névjegyzékbe.
A választópolgárok 74 ország 98 külképviseletén adhatják le voksukat a magyarországi szavazás napján, ez eggyel több, mint az országgyűlési választáskor volt, mivel időközben Lengyelországban újra megnyitották a krakkói külképviseletet. Az időeltolódás miatt az amerikai kontinensen a magyarországi szavazást megelőző napon, szombaton tartják a voksolást.
A Nemzeti Választási Iroda honlapján vasárnap délelőtt közzétett adatokból kiderül: amíg az országgyűlési választáson London volt a legnépszerűbb, most egyelőre Brüsszelben vannak a legtöbben a névjegyzékben, összesen 255-en.
Mivel az EP-választáson az egész ország egy választókerületet alkot, mindenki azonos, a nyilvántartásba vett nyolc pártlistát tartalmazó szavazólapot kapja majd meg. A külképviseleteken voksolók azonban olyan szavazólapot kapnak, amelyen a szavazat elhelyezésére szolgáló kör zöld színű lesz, ennek az az oka, hogy a külképviseletekről érkező szavazatokat a gyors eredménymegállapítás érdekében – miként az országgyűlési választáson a levélszavazatok esetében is történt – előbb beszkennelik, és csak utána számlálják meg kézzel a NVI munkatársai.